ПРО НАС

Ми - благодійна організація "Проффінконтроль України", яка офіційно почала свою діяльність у квітні 2021 року. Ще до створення нашої організації ми займалися волонтерською діяльністю, спрямованою на дитячі будинки та центри психологічної реабілітації дітей. Тоді ми навідували дітей та привозили для них одяг, їжу, канцелярські товари - загалом все, чого не вистачало малюкам. Для того, щоб якось додати позитивні нотки дитинству дітей у дитячих будинках та реабілітаційних центрах, ми влаштовували веселі заходи, запрошували аніматорів, спортсменів.
24 лютого 2022 року ми розширили діяльність нашого фонду, адже в Україну прийшла війна. Наразі ми допомагаємо українцям, що вийшли з окупації в населених пунктах Маріуполь, Ірпінь, Буча та інших.  

Illustration

Ми робимо все, щоб повернути їх до нормального життя: розселяємо у прихистках, займаємося адресною гуманітарною допомогою, дбаємо про дітей, запрошуючи педагогів до прихистків. Ми робимо це для України, ми робимо це для життя, ми робимо це задля миру!

Волонтер, благодійниця та дружина Сергія Сотніченко Емма Шекоян про себе та створення сімейного фонду

Illustration

Керівник благодійної організації "Проффінконтроль України", медична сестра за фахом, громадський діяч, волонтер за покликанням, відмінна дружина та благодійниця з великим серцем Емма Шекоян народилася 25 листопада 1987 року в Грузії (с.Шулавері).У 2005 році закінчила загальноосвітню школу та вступила до медичного коледжу, де у 2008 році здобула середню спеціальну освіту за спеціальністю медична сестра.
Одразу після закінчення коледжу дівчина почала працювати у медичному корпусі дитячого табору, медсестрою приймального відділення та фізіокабінетів. Це відбувалося недовго – лише 1 рік, проте дало молодій дівчині достатньо досвіду для продовження медичного шляху.Потім Емму взяли на роботу в операційний блок хірургічного відділення однієї з лікарень, де вона пропрацювала кілька років і здобула нові вміння у хірургічній справі. А наступні 3 роки своєї кар'єри присвятила посаді медсестри фізіотерапевтичних та стоматологічних кабінетів кількох медичних закладів.Закінчити вищий навчальний заклад та стати лікарем-хірургом дівчина мріяла ще після закінчення коледжу, проте її головним вибором у житті стало бажання бути дружиною свого чоловіка – Сергія Сотниченка. За словами Емми: "лікар - це фахівець, який має повністю віддаватися своїй роботі, буквально "жити" на ній, а тому таке поєднання як лікар та хороша дружина - неможливо.’’

Благодійний шлях Емми почався з того, що близько 7 років тому перед Новим Роком, вона разом із чоловіком Сергієм придбали коробки подарунків-солодощів, щоб поїхати дитячими будинками неподалік Києва вітати дітей зі святом. Після цього вони вже не могли зупинитись у розпочатій волонтерській справі. Це було їхнє спільне сімейне бажання.Зв'язок із директорами дитячих будинків тримали постійно. За потреби, відправляли туди машини з допомогою чи привозили подарунки самостійно. Часто ці поїздки були з аніматорами та спортсменами, щоб влаштовувати для дітей незабутні змагання та дарувати емоції, які вони не звикли отримувати у повсякденному житті.

У грудні 2020 року у сім'ї благодійників Сергія та Емми народився хлопчик, якого назвали Добриня. Малюкові поставили важкий діагноз - синдром Веста. Тоді молоді батьки, бачачи стан лікарень та нестачу потрібного обладнання для обстеження, вирішили створити благодійний фонд P.F.C.U. charity, головна мета якого – допомагати дитячим відділенням та центрам соціально-психологічної реабілітації дітей.На жаль, незважаючи на всі зусилля сім'ї та медиків, маленький Добриня залишив світ у віці 7 місяців.Для Сергія та Емми робота фонду стала сімейною справою, бо його створення відбулося завдяки їхньому малюкові. Сім'я вирішила, що якщо фонд вже створено – він має продовжувати робити гарні та безкорисливі речі для інших діток.Через кілька місяців після прийняття сім'єю втрати, Емма включилася в роботу і її вже було не зупинити. Це було її особистою і єдиною справою, якій вона присвятила перше місце в своєму робочому графіку. Часто, незважаючи на власну втому, Емма разом із створеною по роботі з фондом групою, веде роботу до пізньої ночі та реалізовує благодійні справи в нашому світі.

Illustration

З початком повномасштабного вторгнення Росії Емма Шекоян та її фонд займалися вивезенням та розміщенням дітей та жінок на безпечні території України. Часто не знайомих, які потрапили до них під захист на вулицях Києва та які не знали, що робити і куди їхати.Таким місцем стали готелі, дитячі садки, школи в Хустському районі Закарпаття, де фонд Емми та організації, що забезпечують фонд (Prof Fin Centre Ukraine, C1k Crypto Finance Club, P2P спільнота, ПрофУчасники України), а також сімейний бюджет Емми та Сергія, надавали все необхідне - від проживання до харчування."Ми давали все необхідне і людям не доводилося ні за що платити, вони могли перебувати в безпеці на повному забезпеченні стільки, скільки їм потрібно." – розповідає Емма.Тим самим, у Хустському районі на повному забезпеченні було близько 1 000 осіб з Київської області, а також з інших областей, які потрапили під агресію Росії.Емма ділиться: “Ми, як жінки, забезпечували побут для нашої величезної родини, ми прийняли всіх людей як рідних. Також забезпечували розвезення продуктів по всій Україні, а мій чоловік і наші хлопці взяли в руки автомати, одягли каски, бронежилети та стали на захист України в Київській області.Нагадаємо, Сергій Сотниченко та ще 140 добровольців взялися захищати Київську область у лавах тероборони ЗСУ.Часто мені мій чоловік дзвонив і говорив – на Хуст їде колона з такої-то кількості жінок і дітей – приймайте, розміщуйте. Такі зустрічі у нас були двічі на тиждень.” - згадує Емма.
У березні фонд P.F.C.U. charity почав відправляти посилки з допомогою, у зв'язку з численними проханнями на Телеграм канал. Зрозумівши, що це необхідно людям, було прийнято рішення щодо активізації цієї роботи - у фонді відкрили Google форму і приймали замовлення від багатодітних сімей, матерів-одиначок, пенсіонерів, ВПО. Надсилання здійснювалося Новою поштою на території, де є доступ до відділень. Однак були випадки, коли допомогу отримували і ті, хто проживає на окупованих територіях та має можливість забрати посилки в сусідньому "вільному" місті чи селі.Нині фонд відкрив особові рахунки і може отримувати фінансову допомогу від тих, хто хоче матеріально допомогти українцям, які потрапили у вкрай складні обставини. А також одним із останніх, дуже важливих проектів P.F.C.U. charity, є збирання коштів на придбання автомобілів для фронту.Крім відправок посилок через відділення Нової пошти, фонд робить роздачі продуктів для ВПО, що знаходяться в Києві, а також людям, які перебувають у прифронтових зонах - туди відправляються гуманітарні конвої.

Illustration

Однією з головних пристрастей Емми є керування автомобілем. Вона відчуває особливий заряд енергії щоразу, коли доводиться їхати на великі відстані. А тримати тіло та позитивні думки у тонусі їй допомагають заняття спортом – функціональні тренування та робота з власною вагою – яким вона невпинно займається вже близько 15 років. Також Емма практикує лижі і вейк.«У нас у сім'ї так заведено – робота та спорт. Ми не любимо часто ходити до ресторанів, не любимо галасливих посиденьок. Вранці з чоловіком ми зустрічаємось у залі, далі кожен йде за своїми завданнями. Якщо це вихідний день і є час, наш відпочинок також активний. Втому в нас прийнято вибивати спортом. Зазвичай, за весь тиждень у нас є приблизно пів неділі, які ми можемо витратити на себе, решту тижневого часу ми з чоловіком крутимося, як білки в колесі, з 8 ранку і до 21-22 години вечора. Буває і 23 години перебуваємо за межами нашого житла, у робочому режимі. Протягом дня я тільки встигаю забігти кілька разів щось приготувати для сім'ї.” – розповідає Емма.Ще одним захопленням Емми є книги та кулінарія – вона з дитинства багато читає, а в її будинку завжди пахне смачною їжею. Театр, психологія, філософія – Емма Шекоян неймовірно багатогранна та цікава особистість, людина з добрим серцем та сильним духом.Емма відкидає будь-яку роботу з психологами, адже дізналася свою власну філософію та духовність. Бути розсудливою у тій чи іншій життєвій ситуації їй завжди допомагає читання великої кількості літератури. Вона щиро вірить, що мудрість є рисою, властивою кожній жінці на землі. А всі події, які настають у житті – не випадкові і відбуваються точно у свій час!

Долучайтесь до наших сторінок у Facebook, Instagram, TikTok та на YouTube, розкажіть про нашу місію своїм друзям, допоможіть Україні! Тим самим Ви забезпечите українців найнеобхіднішим для підтримання життєдіяльності або повернення до нормального життя! Не залишайтеся осторонь!
В Україні живуть сильні духом люди, які потребують міжнародної підтримки зараз, щоб Україна вистояла проти російської агресії та не дала злу поширитися світом. Разом ми – сила, разом – нас не подолати, разом – наближаємо перемогу України!
Підтримай українців! Будь з Україною!

Made with